VI Međunarodno takmičenje duvača „Anton Eberst“

EBERST KATALOG 2013 - korice manjeTakmičenje mladih muzičkih umetnika je posvećeno profesoru Antonu Eberstu, osnivaču NOMUS-a i novosadske duvačke škole.

Takmičenje održavamo svake godine u novembru i obuhvata discipline klarinet ili flautu. Godine 2013. je održano Šesto takmičenje „Anton Eberst“ (disciplina flauta) od 28. novembra do 02. decembra.

Na Šestom međunarodnom takmičenju “Anton Eberst” učestvovalo je 77 flautista iz 11 zemalja: Srbija, Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Nemačka, Kina, Makedonija, Bosna i Hercegovina, Slovačka, Rusija, Ukrajina i Crna Gora.

Takmičari su se takmičili u četiri kategorije: Bejbi (do 13 godina), A (do 15 godina), B (do 19 godina) i C (do 28 godina). Ukupan fond nagrada na ovom takmičenju je iznosio 2700 eura.

Generalni pokrovitelj takmičenja je Grad Novi Sad. Pokrovitelj takmičenja je ove godine po prvi put bio i Pokrajinski sekretarijat za kulturu, a prijatelji takmičenja su bili: Pijetro Damineli (Slovenija), Mjuzik Medija Centar (Srbija), Asocijacija flautista „Miodrag Azanjac“ (Srbija), Servis duvačkih instrumenata „Toska“ (Bosna i Hercegovina) i Servis duvačkih instrumenata „Mjuzik end Media“ (Mađarska).

Koncert zatvaranja je održan 02. decembra 2013. godine u 19 časova, u svečanoj sali MŠ „Isidor Bajić“.

ŽIRI ŠESTOG MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA „ANTON EBERST“

 Janoš Balint  (Mađarska)

Guoliang Han   (Kina)

Matej Zupan  (Slovenija)

Laura Leavi Aksin (Srbija)

Ljubiša Jovanović (Srbija)

Nataša Marić  (Nemačka)

 

OFICIJELNI KLAVIRSKI SARADNICI

 ŠESTOG MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA „ANTON EBERST“

 Jožef Gabor    (Mađarska)

Meri Bojić Radojčić  (Srbija)

 

OFICIJELNI KAMERNI SASTAV

 ŠESTOG MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA „ANTON EBERST“

 

Aleksandra Krčmar Ćulibrk – violina  (Srbija)

Jelena Filipović – viola  (Srbija)

Timea Kalmar – violončelo (Srbija)

 

 

NAGRAĐENI TAKMIČARI ŠESTOG MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA “ANTON EBERST”

BEBI KATEGORIJA

Prva nagrada

Obradović Marija (Srbija)

Druga nagrada

Muhadinović Lazar (Crna Gora)

Han Šuang Ju (Kina)

Treća nagrada

Rus Rahela (Slovenija)

Vujinović Sara (Bosna i Hercegovina)

A KATEGORIJA

Prva nagrada

Kin Ruitong (Kina)

Druga nagrada

Pirc Meta (Slovenija)

Sentđerđivari Albert (Mađarska)

Treća nagrada

Kovač Dora Ana (Mađarska)

Mršulja Jovana (Crna Gora)

B KATEGORIJA

Prva nagrada

Ludmani Tamaš (Mađarska)

Druga nagrada

David Boglarka (Mađarska)

Radoman Jovana (Crna Gora)

Treća nagrada

Medojević Vasilisa (Srbija)

Foro Fružina (Mađarska)

C KATEGORIJA

Prva nagrada

Kaličanin Ana (Srbija)

Druga nagrada

Šojring Kata (Mađarska)

Trebaticki Jelena (Srbija)

Treća nagrada

Đedović Radica (Srbija)

Jovanović Dragana (Srbija)

Specijalna nagrada za izvođenje kamerne muzike

Kaličanin Ana (Srbija)

Nagrada publike

Šojring Kata (Mađarska)

 

Izuzetan doprinos veoma uspešnoj međunarodnoj manifestaciji dali su svi profesori i učenici sa duvačkog odseka naše škole.

 

 

One Comment:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *