3. Festival Isidor Bajić

U organizaciji Muzičke škole „Isidor Bajić“ i Udruženja klavirskih pedagoga Vojvodine u Novom Sadu je tokom maja održan treći po redu Festival Isidor Bajić.

Mladi muzičari i ove godine takmičili su se u disciplinama klavir, gudački instrumenti i po prvi put u disciplini kamerna muzika.

Na Festivalu Isidor Bajić – kamerna muzika učenici naše škole osvojili su jednu titulu laureata i dvanaest prvih nagrada:

I kategorija

Duo „Gemelli“

Boris Mitrović – harmonika

Viktor Mitrović – harmonika

Klasa: Ana Tokanović

I – 1 nagrada

96 bodova

II kategorija

Trio „Puškarevići“

Vuk Puškarević – harmonika

Nađa Puškarević – flauta

Matej Puškarević – violina

Klasa: Igor Paroški

I – 1 nagrada

99 bodova

Duo „Black&White“

Nađa Puškarević – flauta

Ivana Mazalica – harfa

Klasa: Olga Bogdanović

I – 2 nagrada

98,25 bodova

III kategorija

Trio „Donne“

Katarina Marjanov – klarinet

Anja Vujanović – violina

Ana Dragosavljević – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović

I – 1 nagrada

97,66 bodova

Trio „Artistico“

Andrijana Pantić – flauta

Matija Raičević – klarinet

Stela Molnar – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović

I – 2 nagrada

94,66 bodova

Duo harmonika

Marija Ratkov – harmonika

Petar Letić – harmonika

Klasa: Igor Paroški

I – 3 nagrada

92,50 bodova

Trio „Amoroso“

Jovana Dugonjić – flauta

Katarina Badnjar – violina

Teodora Stanković – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović

I – 4 nagrada

91,33 bodova

IV kategorija

Trio „Lumiere“

Zorana Momić – flauta

Anja Vujanović – violina

Dragana Stanimirov – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović

LAUREAT

100 bodova

Duo „Manticorde“

Marija Turšijan – harmonika

Lena Lončar – violina

Klasa: Igor Paroški

I – 1 nagrada

99 bodova

Trio „Diversi“

Anđela Popović – flauta

Sara Kecman – oboa

Jelena Bošnjak – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović

I – 3 nagrada

98 bodova

Duo „Per Sempre“

Marko  Basara – harmonika

Marija Turšijan – harmonika

Klasa: Igor Paroški

I – 4 nagrada

97 bodova

Duo Pantić-Bognar

Georgina Bognar – harmonika

Nikola Pantić – klarine

Klasa: Igor Paroški

I – 5 nagrada

95 bodova

Duo „Saxophonia“

Isidora Stojić – alt saksofon

Sanja Bogdanović – harmonika

Klasa: Igor Paroški

I – 6 nagrada

92,50 bodova

NAJUSPEŠNIJI NASTAVNIK FESTIVALA ISIDOR BAJIĆ – KAMERNA MUZIKA

 

IGOR PAROŠKI – MŠ „Isidor Bajić“ Novi Sad

Deo Festivala Isidor Bajić pod nazivom „Raspevane strune“ obuhvatio je takmičenje mladih gudača. I ovde su učenici gudačkog odseka naše škole ostvarili sjajne rezultate osvojivši ukupno 29 nagrada od toga 21 prvu, 5 drugih i 3 treće nagrade:

Bebi kategorija

KATARINA MITROVIĆ

violončelo

Klasa: Judit Niderholcer Josifoska

Kl. saradnik: Aleksandra Vojnak

I – 1 nagrada

100 bodova

KATARINA MARIĆ

violina

Klasa: Iboja Marton

Kl. saradnik: Jovana Dabić

I – 8 nagrada

90,60 bodova

I kategorija

OGNJEN GRBIĆ

violina

Klasa: Monika Zima

Kl. saradnik: Aleksandra Vojnak

I – 1 nagrada

99 bodova

MILICA PETROVIĆ

violončelo

Klasa: Judit Niderholcer Josifoska

Kl. saradnik: Milena Buča

I – 3 nagrada

95,80 bodova

TIMEA TURO

violina

Klasa: Iboja Marton

Kl. saradnik: Jovana Dabić

I – 4 nagrada

95,40 bodova

MILICA VRAGOLIĆ

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

I – 6 nagrada

90 bodova

SIMEONA ZUROVAC

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

I – 6 nagrada

90 bodova

II kategorija

LUKA GRGIĆ

kontrabas

Klasa: Goran Kerleta

Kl. saradnik: Dunja Crnjanski

I – 1 nagrada

100 bodova

LAUREAT TAKMIČENJA

MATEJ PUŠKAREVIĆ

violina

Klasa: Vitalij Gulijčuk

Kl. saradnik: Milica Ćosić

I – 3 nagrada

95,80 bodova

IVANA VUKELIĆ

violina

Klasa: Ivana Makević Mađarić

Kl. saradnik: Milena Buča

I – 4 nagrada

94,75 bodova

TEODORA BRBORIĆ

violina

Klasa: Ivana Makević Mađarić

Kl. saradnik: Milena Buča

I – 5 nagrada

93,25 bodova

LANA RADOVIĆ

violina

Klasa: Ivana Makević Mađarić

Kl. saradnik: Milena Buča

I – 6 nagrada

93 bodova

KRISTIAN MOLNAR

violina

Klasa: Vitalij Gulijčuk

Kl. saradnik: Stela Molnar

I – 8 nagrada

92 boda

IVANA RADUJKOV

violina

Klasa: Iboja Marton

Kl. saradnik: Jovana Dabić

II – 1 nagrada

88,60 bodova

SIMONA ČIKIĆ

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

II – 3 nagrada

84,50 bodova

III kategorija

ANNA MATT

violina

Klasa: Ivana Makević Mađarić

Kl. saradnik: Milena Buča

I – 1 nagrada

99 bodova

 

HELENA ŠKIPINA

violina

Klasa: Monika Zima

Kl. saradnik: Jelena Bošnjak

I – 2 nagrada

97,25 bodova

JULIJANA ZLATIĆ

violina

Klasa: Mirjana Hajduković Davidović

Kl. saradnik: Dragana Popov

I – 4 nagrada

93,40 bodova

LARA KONDIĆ

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

II – 2 nagrada

83,75 bodova

MILICA DAMJANOVIĆ

violina

Klasa: Iboja Marton

Kl. saradnik: Jovana Dabić

II – 4 nagrada

80,20  bodova

DANICA DOKMANOVIĆ

violina

Klasa: Iboja Marton

Kl. saradnik: Jovana Dabić

III – 4 nagrada

73,40 bodova

JOVANA SMILJANIĆ

viola

Klasa: Igor Josifoski

Kl. saradnik: Marija Ajder

III – 5 nagrada

70 bodova

IV kategorija

MIŠEL BOSNIĆ

violina

Klasa: Čaba Zima

Kl. saradnik: Sonja Miljanić

I – 2 nagrada

90,20 bodova

MINA NIKODIJEVIĆ

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

III – 2 nagrada

77,25 bodova

V kategorija

JOVANA ERDELJAN

violina

Klasa: Monika Zima

Kl. saradnik: Aleksandra Vojnak

I – 2 nagrada

98 bodova

ĐURĐINA KONSTANTINOVIĆ

violina

Klasa: Mirjana Hajduković Davidović

Kl. saradnik: Dragana Popov

I – 3 nagrada

95,20 bodova

ANISIJA VRUĆINIĆ

violončelo

Klasa: Marijana Krmpotić

Kl. saradnika: Milena Buča

I – 4 nagrada

94 bodova

DEJANA BOGIČEVIĆ

viola

Klasa: Igor Josifoski

Kl. saradnik: Milica Ćosić

I – 5 nagrada

90,25 bodova

LAZAR POLOVINA

violončelo

Klasa: Judit Niderholcer Josifoska

Kl. saradnik: Milena Buča

II – 2 nagrada

85,80 bodova

 

Deo Festivala Isidor Bajić u kome su se takmičili klaviristi održan je 26, 27. i 28. maja. Učenici naše škole koji su se takmičili u disciplinama klavir-osnovna škola i Uporedni i TO klavir osvojili su ukupno 37 nagrada od toga 35 prvih i dve druge nagrade:

Bebi kategorija

IVAN ČERNUHIN

Klasa: Olga Borzenko

I – 1 nagrada

100 bodova

I kategorija

MATEJA IVANOV

Klasa: Tatjana Vukmanović

I – 1 nagrada

100 bodova

NAĐA MILIKIĆ

Klasa: Milena Apić

I – 4 nagrada

99,33 bodova

MARIJA ŠAPOVALOVA

Klasa: Olga Borzenko

I – 5 nagrada

99 bodova

LENKA ŠKRBIĆ

Klasa: Edit Miavec

I – 6 nagrada

96 bodova

DUŠANA TICA

Klasa: Dragana Ubiparip Popov

I – 7 nagrada

93 boda

BOJANA PIŠTALOVIĆ

Klasa: Marija Đokić

I – 9 nagrada

91 bod

II kategorija

NEMANJA MARČETIĆ

Klasa: Srđan Dalagija

I – 1 nagrada

100 bodova

MILOŠ UKROPINA

Klasa: Milena Apić

I – 2 nagrada

97,33 bodova

LUKA ŠAŠIĆ

Klasa: Edit Miavec

I – 4 nagrada

96,33 bodova

DIMITRIJE JOVANOVIĆ

Klasa: Olga Borzenko

I – 8 nagrada

93 boda

HANA SEMNIC

Klasa: Edit Miavec

I – 9 nagrada

92,33 boda

MAŠA SLIJPČEVIĆ

Klasa: Mirela Komnenović

I – 9 nagrada

92,33 boda

RADIMIR MATEO

Klasa: Biljana Dabić

I – 12 nagrada

91,33 bodova

VILA PANTIĆ

Klasa: Čila Stojšić

I – 13 nagrada

90 bodova

MIHAILO ANTONIĆ

Klasa: Biljana Dabić

II – 2 nagrada

86 bodova

III kategorija

PETRA SPASOJEVIĆ

Klasa: Ana Frlin

I – 1 nagrada

100 bodova

MARKO GAJINOV

Klasa: Milena Apić

I – 2 nagrada

99 bodova

SRĐAN NIKOLIĆ

Klasa: Aleksandra Tešić

I – 3 nagrada

98 bodova

DUNJA BAJČETIĆ

Klasa: Čila Stojšić

I – 4 nagrada

97 bodova

TAMARA RADMILOVIĆ

Klasa: Tatjana Bradić Pajtić

I – 7 nagrada

93 boda

IV kategorija

JEVGENIJ GREBENIKOV

Klasa: Aleksandra Tešić

I – 1 nagrada

100 bodova

KSENIJA SIMATOVIĆ

Klasa: Saša Svijić

I – 3 nagrada

93,33 bodova

V kategorija

GORANA RUDAN

Klasa: Ružica Sloboda

I – 2 nagrada

97,33 bodova

MARIJA MIRIĆ

Klasa: Tatjana Petrov

I – 4 nagrada

93 boda

VI kategorija

TEODORA ANIĆ

Klasa: Čila Stojšić

I – 2 nagrada

92 boda

NATALIJA PUŠIĆ

Klasa: Ružica Sloboda

II – 1 nagrada

88 bodova

NAJUSPEŠNIJI PROFESOR 

Festivala Isidor Bajić, za kategoriju OŠ klavir

OLGA BORZENKO

 

UPOREDNI KLAVIR I kategorija

KATARINA BADNJAR

Klasa: Olga Borzenko

I – 1 nagrada

98,67 bodova

MARIJA RATKOV

Klasa: Tatjana Uzelac

I – 1 nagrada

98,67 bodova

UPOREDNI KLAVIR II kategorija

UGLJEŠA VUKOV

Klasa: Aleksandra Tešić

I – 1 nagrada

98 bodova

GEORGINA BOGNAR

Klasa: Tatjana Uzelac

I – 3 nagrada

92,33 bodova

UPOREDNI KLAVIR IV kategorija

NEDELJKO BANJANIN

Klasa: Tatjana Uzelac

I – 1 nagrada

100 bodova

TEORETSKI ODSEK I kategorija

DUNJA VRANJEŠ

Klasa: Tatjana Uzelac

I – 1 nagrada

98,33 bodova

TEORETSKI ODSEK II kategorija

JELENA KESEROVIĆ

Klasa: Tanja Bjelanović

I – 1 nagrada

95 bodova

JOVANA PEJAKOV

Klasa: Aleksandra Tešić

I – 2 nagrada

92,33 boda

SARA HOFMAN

Klasa: Mirela Komnenović

I – 3 nagrada

92 boda

TEORETSKI ODSEK IV kategorija

MILICA NIKOLIĆ

Klasa: Tatjana Uzelac

I – 1 nagrada

98 bodova

LAUREAT Festivala „Isidor Bajić“ za kategorija UP i TO klavir

NEDELJKO BANJANIN

 

NAJUSPEŠNIJI PROFESOR Festivala „Isidor Bajić“ za kategoriju UP i TO klavir

TATJANA UZELAC

 

Čestitamo profesorima i učenicima na postignutom uspehu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


9 + 7 =