Kvalitet koji se čuje

pobednikPrema rezultatima nedavno završenog Republičkog takmičenja muzičkih i baletskih škola Srbije (Beograd, 28. mart – 09. april 2009. godine), novosadska Muzička škola „Isidor Bajić“ je

PONOVO NAJBOLJA ŠKOLA U SRBIJI!

U godini u kojoj obeležavamo i svečano proslavljamo JEDAN VEK BAJIĆEVE MUZIČKE ŠKOLE, neobično je dragocen uspeh koji smo postigli na Republičkom takmičenju, a koji je ujedno i priznanje za dugogodišnji visoko profesionalni nivo rada u Muzičkoj školi „Isidor Bajić“.

Vrednovanje uspeha uočljivo je i prema takozvanom olimpijskom sistemu (najveći broj laureata i prvih nagrada) i prema ukupnom broju osvojenih nagrada. Dakle, učenici i profesori MŠ „Isidor Bajić“, zajedno sa kolegama i učenicima iz još 53 muzičke škole u Srbiji, takmičili su se ove godine u disciplinama klavir, solo pevanje, duvački instrumenti, kamerni ansambli i orkestri. Učešće na takmičenju prijavilo je 84 solista, 5 kamernih sastava i 2 orkestra MŠ „Isidor Bajić“ i osvojili su:

PREMA OLIMPIJSKOM SISTEMU

1. mesto: MŠ „ISIDOR  BAJIĆ“, Novi Sad

6 laureata, 18 prvih nagrada, 26 drugih i 16 trećih nagrada

2. mesto: MŠ „VATROSLAV  LISINSKI“, Beograd

5 laureata, 13 prvih nagrada, 13 drugih i 5 trećih nagrada

*

PREMA UKUPNOM BROJU NAGRADA:

1. mesto: MŠ „ISIDOR BAJIĆ“, Novi Sad

ukupno 66 nagrada i 11 pohvala

2. mesto: MŠ „KOSTA MANOJLOVIĆ“, Zemun

ukupno 52 nagrade i 7 pohvala

*

TITULE  LAUREATA poneli su:

  • „BAJIĆEVI  MALI  GUDAČI“ , gudački orkestar osnovne muzičke škole, dirigent Čaba Zima, prof.;
  • TEA  STOJŠIĆ –  klavir, 2. kategorija, klasa: Tatjana Vukmanović, prof;
  • LJUBOMIR  TURAJLIJA – saksofon, 3. kategorija, klasa: mr Bojan Vukelić, prof., klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.;
  • IVONA  RADIVOJEVIĆ – flauta, 4. kategorija, klasa: Aleksandar Đurić, prof., klavirski saradnik: Milka Ćaćić, prof.;
  • VLADANA  BZOVSKI – solo pevanje, 1.a kategorija, klasa: Ivana Jovanović, prof., klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.;
  • NEMANJA  MILIČEVIĆ – solo pevanje, 2b kategorija, klasa: Vesna Aćimović, prof., klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

* * *

vrh strane

Prve nagrade

*

Oboa, Prva kategorija

NATAŠA  MARJANOVIĆ, II razred OMŠ

klasa: Ljiljana Segedi, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Oboa, Treća kategorija

MILANA  ZINAJIĆ, II razred SMŠ

klasa: Ljiljana Segedi, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Fagot, Prva kategorija

BORIS  SEMNIC, III razred OMŠ

klasa: Gabriela Koso, prof.

klavirska saradnja: Aleksandar Uzelac, prof.

*

Flauta, Četvrta kategorija

JELENA  TREBATICKI, III razred SMŠ

klasa: Ksenija Mijatović, prof.

klavirski saradnik: Dina Šuklar, prof.

*

Saksofon, Četvrta kategorija

MARKO  DŽOMBA, IV razred SMŠ

klasa: mr Bojan Vukelić, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Solo pevanje, Ženski glas, Prva B kategorija

SONJA  ŠARIĆ, III razred SMŠ

klasa: Vesna Aćimović, prof.

klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

*

MAJA  ANDRIĆ, III razred SMŠ

klasa: Vesna Aćimović

klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Druga B kategorija

VIDAK  KOPRIVICA, III razred SMŠ

klasa: mr Milica Stojadinović, prof.

klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

*

Kamerni ansambli, Klasični sastavi, Druga kategorija

KLAVIRSKI  TRIO  „PLAVI  ČUPERAK“

Daria RADIĆ, violina, V razred OMŠ

Kristina ZIMA, violončelo, II razred OMŠ

Martina HRUBENJA, klavir, IV razred OMŠ

klasa: Čaba Zima, prof., Edit Miavec, prof.

*

Orkestri, Orkestri harmonika, Prva kategorija

„MARGITA  BARAČKOV“

umetnički rukovodilac: Igor Paroški, prof.

*

Klavir, Pretkategorija

IVAN  HOLODOV, VI razred OMŠ

klasa: Čila Stojšić, prof.

*

MIA  MARJANOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Ana Frlin, prof.

*

PAVLE  KRSTIĆ, IV razred OMŠ

klasa: mr Milena Apić, prof.

*

VIKTOR  RADIĆ, VI razred OMŠ

klasa: Srđan Delagija, prof.

*

Klavir, Treća kategorija

MILOŠ  JOVANOVIĆ, VI razred OMŠ

klasa: Ana Frlin

*

Klavir, Treća B kategorija

SANJA  RADULOVIĆ, I razred SMŠ

klasa: Vera Hofman-Momčilović, prof.

*

Klavir, Četvrta kategorija

STEFANI  BABIĆ, II razred SMŠ

klasa: Olga Borzenko, prof.

*

Klavir, Peta kategorija

DUNJA  CRNJANSKI, IV razred SMŠ

klasa: Nenad Stojačić, prof.

* * *

vrh strane

Druge nagrade

*

Klarinet, Pretkategorija

ANĐELA  VASILJEVIĆ, I razred OMŠ

klasa: Željko Bodor, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Klarinet, Treća kategorija

BOGDAN  BIKICKI, II razred SMŠ

klasa: Pete Đuro, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Flauta, prva kategorija

VALENTINA  JOVANOVIĆ, II razred OMŠ

klasa: Jasna Marković – Vujanović, prof.

klavirska saradnja: Marija Đokić, prof.

*

Flauta, Druga kategorija

TIJANA  KRULJ, III razred OMŠ

klasa: Ksenija Bašić, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Flauta, Treća kategorija

JOVANA  LUKAČ, I razred SMŠ

klasa: Ksenija Bašić, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Flauta, Četvrta kategorija

VESNA  MITAR, III razred SMŠ

klasa: Aleksandra Horvat, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Truba, Prva kategorija

MATIJA  ČIVOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Ninoslav Svijić, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Truba, Treća kategorija

STEFAN  STANEČIĆ, II razred SMŠ

klasa: Ninoslav Svijić, prof.

klavirski saradnik: Saša Svijić, prof.

*

Horna, Prva kategorija

TIMEA  ERDEI, I razred OMŠ

klasa: Jelena Jeremić, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Pretkategorija A

MILJAN  KRUNIĆ, II razred OMŠ

klasa: Anđela Čivović – Saramandić, prof.

klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.

*

Solo pevanje, Ženski glasovi, Prva A kategorija

OLIVERA  BOLTA, II razred OMŠ

klasa: Ivana Jovanović, prof.

klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Druga B kategorija

NIKOLA  BASTA, II razred SMŠ

klasa: Vesna Aćimović, prof.

klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

*

Kamerni ansambli, Vokalno-instrumentalni sastavi, Četvrta kategorija

KAMERNI  TRIO  „CRVENE  CIPELICE“

Maja ANDRIĆ, solo pevanje, III razred SMŠ

Sonja ŠARIĆ, solo pevanje, II razred SMŠ

Jelena PANTOVIĆ, klavir, I razred SMŠ

klasa: Milana Vuksan, prof.

*

Kamerni ansambli, Nestandardni sastavi, Četvrta kategorija

TRIO  „KILLER  QUEEN“

Ivona RADIVOJEVIĆ, flauta, IV razred SMŠ

Bojan KRTINIĆ, klarinet, IV razred SMŠ

Boris HADŽIJA, klavir, IV razred SMŠ

klasa: Ksenija Mijatović, prof.

*

Klavir, Prva kategorija

TIHOMIR  BOŽIĆ, III razred OMŠ

klasa: Biljana Dabić, prof.

*

Klavir, Druga kategorija

SOFIJA  PALUROVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Tatjana Vukmanović, prof.

*

DRAGUTIN  VUČIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Vera Lili, prof.

*

ANA  BURSAĆ, IV razred OMŠ

klasa: Biljana Dabić, prof.

*

KOSTA  MILANOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Aleksandar Rašković, prof.

*

MARTINA  HRUBENJA, IV razred OMŠ

klasa: Edit Miavec, prof.

*

Klavir, Treća A kategorija

MONIKA  HANCKO, VI razred OMŠ

klasa: Edit Miavec, prof.

*

OLIVERA  TOMAŠEVIĆ, VI razred OMŠ

klasa: Edit Miavec, prof.

*

Klavir, Četvrta kategorija

ALEKSANDRA  VOJNAK, I razred SMŠ

klasa: Čila Stojšić, prof.

*

MARKO  MOLNAR, II razred SMŠ

klasa: Vera Hofman – Momčilović, prof.

*

Klavir, Peta kategorija

VESNA  STANKOV, III razred SMŠ

klasa: Olga Borzenko, prof.

*

SANJA  DAKSER, III razred SMŠ

klasa: Srđan Delagija, prof.

* * *

vrh strane

Treće nagrade

*

Klarinet, Treća kategorija

DRAŽEN  TIKVEŠA, II razred SMŠ

klasa: Pete Đuro, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

RADOVAN  TUROVIĆ, II razred SMŠ

klasa: Pete Đuro, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Oboa, Druga kategorija

MINA  NOVOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Ljiljana Segedi, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Fagot, Prva kategorija

DAVID  GEGIĆ, III razred OMŠ

klasa: Gabriela Koso, prof.

klavirski saradnik: Aleksandar Uzelac, prof.

*

Flauta, Prva kategorija

KATARINA  GAVRILOV, II razred OMŠ

klasa: Ksenija Bašić, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

MIRUNA  MILIĆEVIĆ, II razred OMŠ

klasa: Ksenija Bašić, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Flauta, Treća kategorija

MILICA  TOMIĆ, I razred SMŠ

klasa: Jasna Marković – Vujanović, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Flauta, Četvrta kategorija

PETAR  POPOVIĆ, III razred SMŠ

klasa: Jasna Marković – Vujanović, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Saksofon, Prva kategorija

DANILO  KRULJ, I razred OMŠ

klasa: mr Bojan Vukelić, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Pretkategorija A

ZORAN  INĐIĆ, II razred OMŠ

klasa: Ivana Jovanović, prof.

klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Prva B kategorija

MILAN  MLADENOV, III razred SMŠ

klasa: Anđela Čivović – Saramandić, prof.

klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.

*

Solo pevanje, Muški glasovi, Treća kategorija

BRANIMIR  LJUBOJEVIĆ, IV razred SMŠ

klasa: Anđela Čivović – Saramandić, prof.

klavirski saradnik: Valentina Nenaševa, prof.

*

Kamerni ansambli, Nestardandni sastavi, Treća kategorija

TRIO  „DEJAVU“

Isidora POPARIĆ, flauta, II razred SMŠ

Sanja KMICIKEVIĆ, flauta, II razred SMŠ

Marko MOLNAR, klavir, II razred SMŠ

klasa: Ksenija Mijatović, prof.

*

Kamerni ansambli, Nestandardni sastavi, Četvrta kategorija

TRIO  „FLAKLAFLA“

Jelena TREBATICKI, flauta, III razred SMŠ

Vesna MITAR, flauta, III razred SMŠ

Sanja DAKSER, klavir, III razred SMŠ

klasa: Ksenija Mijatović, prof.

*

Klavir, Prva kategorija

JELENA  JOVANOVIĆ, II razred OMŠ

klasa: Biljana Dabić, prof.

*

Klavir, Druga kategorija

LAURA  MILISAVLJEVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Edit Miavec, prof.

*

Klavir, Peta kategorija

TINA  ALAMA  DIAKITE, III razred SMŠ

klasa: Lidija Savić, prof.

* * *

vrh strane

Pohvale

*

Klarinet, Treća kategorija

NEMANJA  NIKOLIĆ, I razred SMŠ

klasa: Pete Đuro, prof.

klavirski saradnik: mr Duško Švonja, prof.

*

Flauta, Druga kategorija

ANA  MIHAJLOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: Aleksandra Horvat, prof.

klavirski saradnik: Spomenka Rakić, prof.

*

Horna, Prva kategorija

DUŠAN  GLAMOČANIN, I razred OMŠ

klasa: Jelena Jeremić, prof.

klavirski saradnik: Marija Đokić, prof.

*

Solo pevanje, Ženski glasovi, Prva A kategorija

NATAŠA  STOJADINOVIĆ, II razred OMŠ

klasa: mr Milica Stojadinović, prof.

klavirski saradnik: mr Božidar Crnjaski, prof.

*

Klavir, Prva kategorija

TAMARA  VELIČKOVIĆ, IV razred OMŠ

klasa: mr Jelena Simonović. prof.

*

Klavir, Druga kategorija

MAREK  STUPAVSKI, V razred OMŠ

klasa: Vera Hofman – Momčilović, prof.

*

ALEKSANDAR  SUVAČAREV, III razred OMŠ

klasa: Vera Hofman – Momčilović, prof.

*

ALEKSANDRA  TOMAŠEVIĆ, IV razred

klasa: Srđan Delagija, prof.

*

SARA  VELIČKOVIĆ, VI razred OMŠ

klasa: mr Jelena Simonović, prof.

*

Klavir, Treća A kategorija

JELENA  IVKOVIĆ, VI razred OMŠ

klasa: Edit Miavec, prof.

*

Klavir, Četvrta kategorija

DRAGANA  KNEŽEVIĆ, I razred SMŠ

klasa: Tatjana Guberina, prof.

* * *

Čestitamo svim nagrađenim učenicima, njihovim profesorima i klavirskim saradnicima!!!

* * * * *

vrh strane

One Comment:

  1. Marek Stupavsky

    jaaaaaaaj dobio sam pohvalu,a svirao sam na otvaranju svetske EPTE…bozeeeeee…

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *