Međunarodno takmičenje „Anton Eberst“

Svečano otvaranje Trećeg međunarodnog takmičenja „Anton Eberst“ održano je juče, 24. novembra u Svečanoj Sali Muzičke škole „Isidor Bajić“ nastupom Hora klarineta Akademije umetnosti u Novom Sadu.

Ovo takmičenje posvećeno je profesoru Antonu Eberstu, osnivaču novosadske duvačke škole. Održava se svake godine u novembru mesecu i obuhvata discipline klarinet i flautu. Ove godine na takmičenju će učestvovati mladi klarinetisti iz sedam zemalja, a takmičiće se u četiri kategorije.

Takmičare ocenjuje međunarodni žiri sastavljen od eminentnih klarinetista iz Mađarske, Slovenije, Španije, Francuske i Srbije.

Takmičenje „Anton Eberst“ završava se u subotu, 27.novembra podelom nagrada i svečanim koncertom koji će biti održan u Svečanoj sali Muzičke škole sa početkom u 18.00 sati.

Ulaz je slobodan.