PETA SVETSKA KONFERENCIJA KLAVIRSKIH PEDAGOGA, UMETNIKA I PIJANISTA

U periodu od 27. juna do 03. jula 2013. godine u Muzičkoj školi „Isidor Bajić“ je priređena PETA SVETSKA KONFERENCIJA KLAVIRSKIH PEDAGOGA, UMETNIKA I PIJANISTA, u čijem radu su uzele učešće Asocijacije muzičkih pedagoga iz celog sveta kao i umetnici i pijanisti iz Amerike, Evrope, Južne Amerike i Azije sa  80 učesnika iz 20 zemlje!

Na Gala otvaranju 5. Svetske konferencije klavirskih pedagoga, umetnika i pijanista (Sinagoga, 27. juna  2013. godine ) uz WPC Residential Orchestra  pod dirigentskom palicom Andreja Bursaća, nastupili su Tomoka Kan/Velika Britanija (St.Paul‘s Girls School-London, Royal College of Music – Junior Department London), Ivan Holodov/Srbija ( Muzička škola „Isidor Bajić“, klasa Čila Stojšić), Aleksandar Đermanović/Srbija (Akademija umetnosti Novi Sad, Royal College of Music – London) i Ana Bursać/Srbija (Muzička škola „Isidor Bajić“ Novi Sad, klasa Slobodanka Stević).

U okviru 5. Svetske konferencije klavirskih pedagoga, umetnika i pijanista u Svečanoj sali Muzičke škole „Isidor Bajić“ bili su priređeni seminari, resitali, koncerti, predavanja, na kojima su učestvovali  umetnici, pijanisti, klavirski pedagozi i studenti i učenici iz naše zemlje i inostranstva.

Svečano zatvaranje 5. Svetske konferencije klavirskih pedagoga, umetnika i pijanista održano je u Kulturnom centru Novog Sada, 03. jula 2013. godine. Tom prilikom Ingmar piano duo koji čine Slobodanka Stević i Aleksandar Gligić predstavili su svoj CD sa delima srpskih kompozitora.

Sledeća, šesta po redu Svetska konferencija klavirskih pedagoga, umetnika i pijanista biće održana sledeće godine od 27. juna do 03. jula.