Sedmo međunarodno takmičenje duvača „Anton Eberst“

eberst2014U ponedeljak, 01. decembra, Svečanim zatvaranjem i koncertom nagrađenih takmičara, završeno je sedmo po redu Međunarodno takmičenje duvača “Anton Eberst”.

Organizator takmičenja, kao i do sada, bila je Muzička škole “Isidor Bajić” a glavni pokrovitelj Gradsko veće Novog Sada.

Na ovogodišenjem izdanju takmičenja svoj talenat su pokazali mladi klarinetisti, njih četrdesetak iz nekoliko zemalja regiona i Evrope.

Svečano otvaranje takmičenja “Anton Eberst” održano je 27. novembra u Sali Gradske kuće u Novom Sadu. Nastupili su Bogdan Bikicki – klarinet, dobitnik prve nagrade u C kategoriji na takmičenju “Anton Eberst” 2012. godine uz klavirsku saradnju Nataše Srdih Jahn i  NOVOSADSKI DUVAČKI KVINTET u sastavu: Ksenija Mijatović – flauta, Veronika Antunović Marić – oboa, Kristijan Boroš – klarinet, Nemanja Mihailović – fagot  i Mirko Marić – horna.

Takmičare koji su bili podeljeni u četiri kategorija, ocenjivao je eminentni žiri u sastavu: Tadej Kenig (Slovenija), Đuro Pete (Srbija), Davo Reba (Hrvatska), Yves Sévère (Francuska), Nikola Srdić (Srbija), Bence Szepesi (Mađarska) i Richard Vieille (Francuska).

NAGRAĐENI TAKMIČARI SEDMOG MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA “Anton Eberst”

Bebi kategorija

Raičević Matija (Srbija)

II nagrada

Todorović Stefan (Bosna i Hercegovina)

Stojić Ivan Fran (Hrvatska)

Jovanović Aljoša (Srbija)

Godinić Max (Hrvatska)

Nagrada ohrabrenja

Raičević Matija (Srbija)

A  kategorija

Sotošek Matic (Slovenija)

Bošković Lucija (Hrvatska)

III nagrada

Grmek Seražin Miha (Slovenija)

B  kategorija

Sarapa Sebastijan (Hrvatska)

Junger Jan (Slovenija)

Bajc Anja (Slovenija)

C  kategorija

Car Dominik (Slovenija)

Borghesan Emilio (Italija/Norveška)

Jančić Nikola (Srbija)

Nagrada publike

Jančić Nikola (Srbija)

Izuzetan doprinos u uspešnoj realizaciji ovog takmičenja dali su profesori i učenici duvačkog odseka Muzičke škole “Isidor Bajić”.

Sledeće, osmo po redu, takmičenje “Anton Eberst” biće održano u novembru 2015. godine a takmičiće se mladi flautisti.