Svetosavska akademija

Savin dan – školska slava svečano je, kao i svake godine, obeležen Svetosavskom  akademijom pod nazivom „Grob koga nema“ a u realizaciji četiri novosadske  škole: Škole za dizajn „Bogdan Šuput“, Gimnazije „Svetozar Marković“, Baletske škole i Muzičke škole „Isidor Bajić“. Svetosavska akademija održana je u sredu, 27. januara 2016. godine u Svečanoj sali Gimnazije „Svetozar Marković“.

U programu su učestvovali Mešoviti i Ženski hor Muzičke škole „Isidor Bajić – dirigent Mila Radonić, članovi Recitatorske sekcije Gimnazije „Svetozar Marković“ – umetnički rukovodilac Branka Bukarica, članovi Sekcije za grčki jezik, učenici Baletske škole u Novom Sadu  – klasa Elizabeta Kurunci, koreografija Aleksandra Ketig i učenici Škole za dizajn „Bogdan Šuput“ koji su priredili izložbu slika.

Program svetosavska akademija 2016

svetosavskaakademija2016zasajt