5. Festival Isidor Bajić – kamerna muzika

U organizaciji naše škole, 11. maja počeo je 5. Festival Isidor Bajić.

Festival je započeo takmičenjem iz kamerne muzike.

Renomirani žiri u sastavu Aleksandra Krčmar Ćulibrk (Novi Sad), Goran Marinković (Beograd) i Ksenija Mijatović Korom (Novi Sad) ocenjivao je brojne kamerne ansamble.

Kamerni ansambli naše škole postigli su zaista izuzetne rezultate osvojivši tri titule laureata, pet prvih, dve druge i dve treće nagrade a Trio „Artistico“ je laureat Festivala a Ksenija Mijatović Korom najuspešniji nastavnik na Festivalu:

II kategorija

Trio „A Presto“

Nađa Puškarević – flauta

Hana Semnic – violončelo

Saša Zahorjanski – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović Korom

LAUREAT

100 bodova

Trio „Three F“

Marija Varagić – flauta

Uroš Grgić – flauta

Sofija Vučković  – flauta

Klasa: Sandra Dropo Ramaji

I – 2 nagrada

97 bodova

III kategorija

Trio „Reformed“

Nataša Petković – flauta

Aleksa Penić – violončelo

Igor Dalagija – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović Korom

LAUREAT

100 bodova

Trio  „Off – beat“

Vuk Petrović – alt saksofon

Radoš Manigoda – alt/tenor saksofon

Natalija Pušić – klavir

Klasa: Sandra Dropo Ramaji

I – 2 nagrada

95,33 bodova

Duo „Burlesco“

Miroslava Matić – violina

Danilo Danijel Jovanović – harmonika

Klasa: Igor Paroški

II – 1 nagrada

89,33 bodova

Trio „Isidor Bajić“

Ana Kemiveš – flauta

Đurđica Škipina – flauta

Teodora Ilin – klavir

Klasa: Vladimir Nežić

II – 2 nagrada

80 bodova

Duo „La forza“

Predrag Despotović – bariton

Sara Knežević – klavir

Klasa: Milana Vuksan

III – 1 nagrada

77,66 bodova

Duo „Donne di musica camera“

Milica Sujer – sopran

Jelena Stojadinović – klavir

Klasa: Milana Vuksan

III – 2 nagrada

76,33 bodova

Trio „ Gattine“

Katarina Katanić – sopran

Ognjenka Lazić – sopran

Kristina Kovač  – klavir

Klasa: Milana Vuksan

III – 3 nagrada

74,33 bodova

IV kategorija

Trio „Artistico“

Andrijana Pantić – flauta

Matija Raičević – klarinet

Stela Molnar – klavir

Klasa: Ksenija Mijatović Korom

LAUREAT

100 bodova

Trio  „Amoroso“

Jovana Dugonjić – flauta

Katarina Badnjar – violina

Teodora Stanković – klari

Klasa: Ksenija Mijatović Korom

I – 3 nagrada

98 bodova

Duo „Flarinetto“

Nataša Petković – flauta

Slaven Balać – klarinet

Klasa: Ksenija Mijatović Korom

I – 4 nagrada

97,50 bodova

Duo „Arrival“

Radivoj Milinkov – harmonika

Uglješa Vukov – harmonika

Klasa: Igor Paroški

I – 5 nagrada

95,66 bodova

Duo „Donne camerate“

Ljeposava Malbaša – sopran

Katarina Jovišević – klavir

Klasa: Milana Vuksan

II – 1 nagrada

89 bodova

LAUREAT FESTIVALA

Trio „Artistico“

Muzička škola „Isidor Bajić“

NAJUSPEŠNIJI NASTAVNIK

Ksenija Mijatović  Korom

Muzička škola „Isidor Bajić“

Čestitamo učenicima i njihovim profesorima na postignutom uspehu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *