10. Međunarodno takmičenje Anton Eberst – o takmičenju

U nedelju, 01. decembra 2019. godine Svečanim zatvaranjem i koncertom nagrađenih takmičara, završeno je jubilarno, deseto po redu Međunarodno takmičenje duvača “Anton Eberst”.

Organizatori takmičenja bili su, kao i prethodnih godina, Muzička škola “Isidor Bajić” i “Memorijal Isidor Bajić” a generalni pokrovitelji bili su Sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama Autonomne Pokrajine Vojvodine i Gradsko veće za kulturu Novi Sad. Glavni sponzor je bila je kompanija “Salvatore Faurizi”.

Na ovogodišenjem izdanju takmičenja  koje je trajalo od 28. novembra do 01. decembra, svoj talenat su pokazali mladi flautisti , njih šezdeset osmoro iz osam zemalja (Slovenija, Hrvatska, Mađarska, Letonija, Kina, SAD, Crna Gora i Srbija).

Svečano otvaranje takmičenja “Anton Eberst” održano je 28. novembra u Svečanoj sali Muzičke škole “Isidor Bajić” u Novom Sadu. Na koncertu su nastupili članovi žirija ovogišnjeg takmičenja Laura Levai Aksin, Ljubiša Jovanović, Matej Zupan kao i ansambl flauta „Flautino Lola Klasik“ pod umetničkim rukovodstvom Ljubiše Jovanovića.

 Žiri, koji je ocenjivao takmičare podeljene u pet kategorije, radio je u sastavu: Guoling Han (Kina), Binbin Hu (Kina), Ljubiša Jovanović (Srbija), Laura Levai Aksin (Srbija), Jasna Marković Vujanović (Srbija), Radmila Rakin Martinović (Srbija), Žolt Romoš (Mađarska) i Matej Zupan (Slovenija).

Nagrade za prvoplasirane takmičare u B1 i C kategoriji, Mole Student Model flauta i Powell Student Model pikolo, obezbedio je profesor Guoling Han iz Kine. On je takođe, poklonio bas flautu Muzičkoj školi „Isidor Bajić“.

Na ovogodišenjm takmičenju nagrađeni su sledeći učesnici:

Junior kategorija:

I nagrada  – Panić Irena (Srbija

II nagrada – Stepanović Dora (Slovenija) i Jia Jundi (Kina)

III nagrada – Teofanov Katarina (Srbija) i Njegovan Maja (Srbija)

 

A kategorija:

I nagrada – Puškarević Nađa ( Srbija)

II nagrada – Milenković Sofija (Srbija) i Petruska Lujza Johanna (Mađarska)

III nagrada – Stojaković Jana (Srbija) i Balaž Adam ( Mađarska)

 

B1 kategorija:

I nagrada – Li Xiaoxi (Kina)

II nagrada – Majcen Maša (Slovenija) i Obradović Marija (Slovenija)

III nagrada – Sladojević Katarina (Srbija) i Petković Nataša (Srbija)

 

B2 kategorija:

I nagrada – Pantić Andrijana (Srbija)

II nagrada – Černe An (Slovenija) i Mićić Anica (Srbija/Slovenija)

III nagrada – Agošton Arpada (Mađarska) i Nikolić Sara (Srbija)

 

C kategorija:

I nagrada – Felicijan Laura (Slovenija)

II nagrada – Pantić Tamara (Srbija) i Fundelić Franziska Anne (Hrvatska/Slovenija)

III nagrada – Paljanos Anna Leda (Mađarska) i Fogele Maija (Letonija)

Nagrada publike – Felicijan Laura (Slovenija)

Srbrna glava Faulizi flute za takmičara iz Srbije (sve kategorije) – Pantić Tamara

 Izuzetan doprinos u uspešnoj realizaciji ovog takmičenja dali su profesori i učenici duvačkog odseka Muzičke škole “Isidor Bajić”.

 Sledeće izdanje Takmičenja Anton Eberst održaće se 2021. godine, nadamo se, u novoj zgradi Muzičke škole „Isidor Bajić“ čija će infrastruktura omogućiti da se takmičenja flautista i klarinetista održe istovremeno.

 

Svečano otvaranje

Svečano zatvaranje i koncert nagrađenih učesnika

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *