Međunarodno takmičenje Anton Eberst

Jedanaesto po redu Međunarodno takmičenje Anton Eberst održano je od 24. do 27. novembra 2022. godine u Muzičkoj školi „Isidor Bajić“. Ove godine takmičili su se mladi flautisti, njih četrdeset troje  iz Slovenije, Rusije, Mađarske i Srbije.

Žiri  ovogodišnjeg takmičenja sastojao se od eminentnih umetnika i pedagoga i radio je u sledećem sastavu:

Ljubiša Jovanović (Srbija)

Laura Levai Aksin (Srbija)

Radmila Rakin Martinović (Srbija) – za Junior, A, B1 i B2 kategoriju

Karl-Heinz Schütz (Austrija) – za C kategoriju

Zsolt Romos (Mađarska)

Matej Zupan (Slovenija)

Oficijelni klavirski saradnici takmičenja ove godine bili su:

Spomenka Isakov (Srbija)

Meri Bojić Radojčić (Srbija)

Filip Milisavljavić (Srbija)

Takmičari ovogodišnjeg Takmičenja Anton Eberst nastupili su u pet kategorija a žiri je odlučio da na grade dobiju:

Karl-Heinz Schütz, prva flauta Bečke filharmonije, je spektakularnim koncertom otvorio 11. Međunarodno takmičenje Anton Eberst u predivnoj amfiteatarskoj sali Muzičke škole ,, Isidor Bajić". Oficijelni klavirski saradnik takmičenja Filipa Milisavljevića i Karl-Heinz Schütza je publika pozdravila gromoglasnim aplauzom.

Foto: Aleksandar Korom,Lumos Media

Svečano zatvaranje i koncert nagrađenih takmičara 11. Međunarodnog takmičenja Anton Eberst je održano u Muzičkoj školi ,,Isidor Bajić" 27. novembra 2022. godine. Nagrade je dodelio flautista Karl-Heinz Schütz, a zatim je publika uživala u koncertu takmičara koji su osvojili prve nagrade. To su:
Junior kategorija-Ljujić Tara (Srbija)
A kategorija-Laar Janka Eva (Mađarska)
B1 kategorija-Agafonova Ksenia (Rusija/Srbija)
B2 kategorija-Obradović Marija (Srbija)
C kategorija-Pantić Andrijana (Srbija).

Foto: Aleksandar Korom, Lumos Media